Τη στήριξή της στον υποψήφιο περιφερειάρχη Αττικής Νίκο Χαρδαλιά ανακοίνωσε η Ένωση των τέως αιρετών Νομαρχών και Περιφερειαρχών (Ε.Τ.Α.Ν.Π.).
Στην ανακοίνωση που υπογράφεται από τον πρόεδρο της Ένωσης, τέως νομάρχη Αργολίδας Δημήτρη Σαραβάκο και την πρόεδρο της εξελεγκτικής επιτροπής, τέως νομάρχη Αθηνών Ελένη Μπεσμπέα, αναφέρεται:
“H Ένωση τέως αιρετών Νομαρχών και Περιφερειαρχών, αφού έλαβε υπόψιν την πολιτική διαδρομή, το ήθος, τις διοικητικές και αυτοδιοικητικές ικανότητες και τις επιστημονικές γνώσεις, στηρίζει την υποψηφιότητα για την Περιφέρεια Αττικής του κυρίου Νίκου Χαρδαλιά, και ζητά την υπερψήφισή του».
Related Articles
Συνάντηση με τον υποψήφιο Περιφερειάρχη Πελοποννήσου Δημήτριο Σαραβάκο (πρώην νομάρχης Αργολίδας, έχει διατελέσει προέδρος της Ένωσης τέως Αιρετών Νομαρχών Ελλάδας και Ευρωπαϊκής Ένωσης) είχε σήμερα το πρωί ο Πρόεδρος της...
Οι εκλογές αυτές είναι ξεχωριστές από τις άλλες που διεξάγονταν παλιά, υπήρχε μια μορφή παντοδυναμίας με αποτέλεσμα το κάθε συμβούλιο πολλές φορές να δείχνει αλαζονεία, δήλωσε στην ΕΡΤ Τρίπολης ο...
Στη συνέντευξή του στο κανάλι BEST NEWS ΑΡΓΟΛΙΔΑ ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Σαραβάκος χαρακτηρίζει τη συζήτηση που είχε ο Πέτρος Τατούλης με τον Πρόεδρο του Ταμείου Δανείων και Παρακαταθηκών...