Στις Εορταστικές Εκδήλωσεις για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου του 1940 στην Κόρινθο, επέλεξε να παραβρεθεί και να παρακολουθήσει ο Υποψήφιος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου κ. Δημήτρης Σαραβάκος - πρώην Νομάρχης...
Στη Θεσσαλονίκη συνεδρίασε για διάφορα θέματα, το Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης τέως Αιρετών Νομαρχών και Περιφερειαρχών Ελλάδας, πρόεδρος της οποίας είναι ο πρώτος αιρετός Νομάρχης Αργολίδας Δημήτρης Σαραβάκος. Την Πέμπτη...
Μια ακόμη υποψήφια περιφερειακή σύμβουλο στην Αργολίδα ανακοίνωσε ο συνδυασμός Κίνηση Πολιτών Πελοποννήσου του Δημήτρη Σαραβάκου. Πρόκειται για την κα Αντωνία Αμερικάνου - Παγώνη του Δημητρίου. Η κα Αντωνία Αμερικάνου...