Στη συνέντευξή του στο κανάλι BEST NEWS ΑΡΓΟΛΙΔΑ ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Σαραβάκος χαρακτηρίζει τη συζήτηση που είχε ο Πέτρος Τατούλης με τον Πρόεδρο του Ταμείου Δανείων και Παρακαταθηκών Κωνσταντίνο Βαρλαμίτη για τη δημιουργία σύγχρονων διοικητηρίων στις πρωτεύουσες των νομών της Περιφέρειας ως προεκλογικό πυροτέχνημα!
Έπειτα από 27 χρόνια η ομάδα της πόλης μας, ο Παναργειακός, θα αγωνιστεί και πάλι στη Β’ Εθνική (Super League 2). Γίνεται ξανά η ομάδα που θα βάλει την περιοχή...
Στις Εορταστικές Εκδήλωσεις για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου του 1940 στην Κόρινθο, επέλεξε να παραβρεθεί και να παρακολουθήσει ο Υποψήφιος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου κ. Δημήτρης Σαραβάκος - πρώην Νομάρχης...