Ελαιοτριβεία της Περιφέρειας Πελοποννήσου επισκέφθηκε ο υποψήφιος περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Σαραβάκος με αφορμή την δραματική κατάσταση που επικρατεί στην παραγωγή και την ποιότητα τη φετινή χρονιά εξαιτίας του Δάκου.
Δήλωσε ότι παραγωγή λαδιού ήταν πολύ μικρή και η ποιότητα άσχημη εξαιτίας του Δάκου στις ελιές!
«Δυστυχώς, περιφέρεια και κυβέρνηση αλληλοκατηγορούνται για το γεγονός ότι δεν έγινε έγκαιρα και σωστά η Δακοκτονία. Η ευθύνη και των δύο είναι τεράστια! Και το αποτέλεσμα καταστροφικό για τους πέντε νομούς».
Κάλεσε τον κ. Τατούλη να προχωρήσει άμεσα στις απαραίτητες ενέργειες για την αποζημίωση των αγροτών και να ξεκινήσει σύντομα τις ενέργειες για τη Δακοκτονία της επόμενης περιόδου προκειμένου να μην επαναληφθούν τα φετινά καταστροφικά αποτελέσματα για τους Αγρότες.
Related Articles
Οι εκλογές αυτές είναι ξεχωριστές από τις άλλες που διεξάγονταν παλιά, υπήρχε μια μορφή παντοδυναμίας με αποτέλεσμα το κάθε συμβούλιο πολλές φορές να δείχνει αλαζονεία, δήλωσε στην ΕΡΤ Τρίπολης ο...
Ο υποψήφιος περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Σαραβάκος, παρευρέθηκε στις εορταστικές εκδηλώσεις που πραγματοποιήθηκαν στην πόλη της Καλαμάτας για την επέτειο απελευθέρωσης της από τον Τουρκικό ζυγό το 1821 και σε δηλώσεις...
Στη Δημοτική Ραδιοφωνία Τρίπολης και στην εκπομπή «Επί της Ουσίας» μίλησε, τη Δευτέρα το πρωί, ο υποψήφιος περιφερειάρχης Πελοποννήσου με τη στήριξη της Ένωσης Κεντρώων του Β. Λεβέντη, πρ. Νομάρχης...