Πολίτες της Περιφέρειας Πελοποννήσου. Απρόβλεπτα γεγονότα, δυστυχώς
εμπόδισαν την Κίνηση Πολιτών Πελοποννήσου με υποψήφιο περιφερειάρχη τον πρώτο αιρετό
Νομάρχη Αργολίδας Δημήτρη Σαραβάκο να μπορέσει να συμμετάσχει τελικά στις
εκλογές της 26ης Μαΐου 2019, παρ’ όλα που είμαστε πανέτοιμοι και με ισχυρή
αποδοχή από τον Λαό της Πελοποννήσου. Ευχαριστούμε τους υποψήφιους
περιφερειακούς συμβούλους, τους συνεργάτες μας, τα κόμματα, και ιδιαίτερα όλους
τους πολίτες που αγκάλιασαν και στήριξαν την προσπάθεια μας.
Η Κίνηση Πολιτών θα συνεχίσει να είναι στη πρώτη γραμμή του
αγώνα για το καλό των πολιτών.
Related Articles
Μέσα σε ιδιαίτερα εγκάρδιο κλίμα, έγινε τη Δευτέρα στην Τρίπολη συνάντηση και συζήτηση του Πρωθυπουργού Κυριάκου Μητσοτάκη με τον Πρόεδρο της Ένωσης πρώην Νομαρχών και Περιφερειαρχών Ελλάδας Δημήτρη Σαραβάκο. Συναντήθηκαν...
Άλλους τέσσερις υποψήφιους περιφερειακούς συμβούλους (δύο από την Κορινθία και δύο από την Αργολίδα) ανακοίνωσε ο υποψήφιος περιφερειάρχης Δημήτρης Σαραβάκος. Στην Κορινθία υποψήφιοι θα είναι οι: Τομαράς Αθανάσιος του Μιλτιάδη,...
Στη Θεσσαλονίκη συνεδρίασε για διάφορα θέματα, το Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης τέως Αιρετών Νομαρχών και Περιφερειαρχών Ελλάδας, πρόεδρος της οποίας είναι ο πρώτος αιρετός Νομάρχης Αργολίδας Δημήτρης Σαραβάκος. Την Πέμπτη...