Την ικανοποίηση του για τη αλλαγή διοίκησης στην περιφέρεια Πελοποννήσου εξέφρασε ο τέως Νομάρχης Αργολίδος και επικεφαλής της κίνησης πολιτών Πελοποννήσου Δ. Σαραβάκος, ευχόμενος στον νεοεκλεγέντα Περιφερειάρχη κ. Π.Νίκα μία διοίκηση με όραμα, διαφάνεια και εντιμότητα.
Την Παρασκευή 31 Μάιου 2019 σε εκδήλωση στο Αργος παρόντος του τέως πρωθυπουργού Αντώνη Σαμαρά και του προέδρου της ΝΔ Κυριάκου Μητσοτάκη, είχε εκφράσει τη στήριξη του στον Π. Νίκα δηλώνοντας τα εξής:
Είμαι σήμερα εδώ με τον πρώην πρωθυπουργό Αντώνη Σαμαρά, ο οποίος κράτησε όρθια την Ελλάδα σε δύσκολες στιγμές, για να δώσουμε όλοι μαζί μια μάχη για να εκλεγεί περιφερειάρχης ο φίλος μου Π. Νίκας, αλλά και στις 7 Ιουλίου να εκλεγεί πρωθυπουργός ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
Όλοι μαζί για να επιτευχθεί ο διπλός στόχος.
Αντώνης Σαμαράς: Μίμη ευχαριστούμε πολύ. Είναι μια χαρά κι αυτή για εμάς .
Ελαιοτριβεία της Περιφέρειας Πελοποννήσου επισκέφθηκε ο υποψήφιος περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Σαραβάκος με αφορμή την δραματική κατάσταση που επικρατεί στην παραγωγή και την ποιότητα τη φετινή χρονιά εξαιτίας του Δάκου. Δήλωσε...
Μια ακόμη υποψήφια περιφερειακή σύμβουλο στην Αργολίδα ανακοίνωσε ο συνδυασμός Κίνηση Πολιτών Πελοποννήσου του Δημήτρη Σαραβάκου. Πρόκειται για την κα Αντωνία Αμερικάνου - Παγώνη του Δημητρίου. Η κα Αντωνία Αμερικάνου...
“Η Περιφέρεια Πελοποννήσου έχει πλέον έναν ικανότατο και έντιμο περιφερειάρχη, τον οποίον εμπιστεύονται και οι πολίτες και οι πολιτικές δυνάμεις της Περιφέρειας”. Αυτό σημείωσε, μεταξύ άλλων, ο πρώην αιρετός νομάρχης...