Τριήμερη περιοδεία στις 4, 5 και 6 Ιανουαρίου στη Μεσσηνία πραγματοποίησε ο υποψήφιος περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Σαραβάκος συνοδευόμενος από υποψήφιους περιφερειακούς συμβούλους του συνδυασμού του.
Την ημέρα των Θεοφανείων παραβρέθηκε στον ιερό ναό της Αναλήψεως στην Καλαμάτα και στη συνέχεια στον αγιασμό των υδάτων στο λιμάνι της πόλης.
Ο κύριος Σαράβακος δήλωσε ότι τα Θεοφάνεια είναι σημαντική ημέρα για την Ορθοδοξία και τον Ελληνισμό. «Το φως των Θεοφανείων ας φωτίσει όλους μας και ιδιαίτερα τις πολιτικές ηγεσίες όλων των βαθμίδων της χώρας, ώστε να βγει η χώρα από την κρίση, το πολιτικό, κοινωνικό και οικονομικό αδιέξοδο στο οποίο έχει περιέλθει. Χρόνια πολλά υγεία και ευτυχία στους πολίτες της Περιφέρειας Πελοποννήσου» ανέφερε.
Μια ακόμη υποψήφια περιφερειακή σύμβουλο στην Αργολίδα ανακοίνωσε ο συνδυασμός Κίνηση Πολιτών Πελοποννήσου του Δημήτρη Σαραβάκου. Πρόκειται για την κα Αντωνία Αμερικάνου - Παγώνη του Δημητρίου. Η κα Αντωνία Αμερικάνου...
Ο υποψήφιος περιφερειάρχης Πελοποννήσου, πρ. Νομάρχης Αργολίδας, Δημήτρης Σαραβάκος παραβρέθηκε στο 2ο Συνέδριο Περιφερειακού – Περιοδικού Τύπου στο Ναύπλιο, με τίτλο «Οι Προκλήσεις και το Μέλλον του Περιφερειακού & Κλαδικού...
Το φιάσκο με τη διαχείριση των απορριμμάτων στην Περιφέρεια Πελοποννήσου επισημαίνει ο υποψήφιος περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Σαραβάκος αναφέροντας χαρακτηριστικά: «Κύριε Τατούλη παραιτήσου»… Ο επικεφαλής της Κίνησης Πολιτών Πελοποννήσου επισημαίνει ότι...