Ο υποψήφιος περιφερειάρχης Πελοποννήσου, πρ. Νομάρχης Αργολίδας, Δημήτρης Σαραβάκος παραβρέθηκε στο 2ο Συνέδριο Περιφερειακού – Περιοδικού Τύπου στο Ναύπλιο, με τίτλο «Οι Προκλήσεις και το Μέλλον του Περιφερειακού & Κλαδικού Τύπου».
Το Συνέδριο διοργάνωσαν για δεύτερη χρονιά από κοινού η Ένωση Δημοσιογράφων Ιδιοκτητών Περιοδικού Τύπου (ΕΔΙΠΤ), ο Σύνδεσμος Ημερησίων Περιφερειακών Εφημερίδων (ΣΗΠΕ) και η Ένωση Ιδιοκτητών Επαρχιακού Τύπου (ΕΙΕΤ).
Σε δηλώσεις του ο κος Σαραβάκος είπε πως «Στηρίζουμε τον περιφερειακό τύπο, ο οποίος χρόνια τώρα προσφέρει μεγάλες υπηρεσίες στην Ελλάδα και ιδιαίτερα στην Πελοπόννησο» και δήλωσε ότι πρώτο του μέλημα με την ανάληψη των καθηκόντων του στην περιφέρεια Πελοποννήσου θα είναι η στήριξη των δίκαιων αιτημάτων τους, καταλήγοντας πως «η προσφορά τους στην κοινωνία είναι ανεκτίμητη»
Related Articles
Οι εκλογές αυτές είναι ξεχωριστές από τις άλλες που διεξάγονταν παλιά, υπήρχε μια μορφή παντοδυναμίας με αποτέλεσμα το κάθε συμβούλιο πολλές φορές να δείχνει αλαζονεία, δήλωσε στην ΕΡΤ Τρίπολης ο...
Δείτε την συνέντευξη του Δημήτρη Σαραβάκου στον τηλεοπτικό σταθμό BEST TV https://www.youtube.com/watch?v=y5ChMYbdxSM
Το φιάσκο με τη διαχείριση των απορριμμάτων στην Περιφέρεια Πελοποννήσου επισημαίνει ο υποψήφιος περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Σαραβάκος αναφέροντας χαρακτηριστικά: «Κύριε Τατούλη παραιτήσου»… Ο επικεφαλής της Κίνησης Πολιτών Πελοποννήσου επισημαίνει ότι...