“Είμαι ανοιχτός σε συνεργασίες, γιατί αποτελούν εγγύηση, πως δεν θα υπάρχει αδιαφάνεια στη διοίκηση της Περιφέρειας”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο κ.Σαραβάκος.
Ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου κ.Δημήτρης Σαραβάκος φιλοξενήθηκε στο Δημοτικό Ραδιόφωνο Τρίπολης, στον δημοσιογράφο Δημήτρη Μανιατάκο για το διακύβευμα των επερχόμενων περιφερειακών εκλογών.
Μεταξύ άλλων απάντησε στο τι ήταν αυτό που τον ώθησε να ασχοληθεί ξανά με τα κοινά, ενώ αναφέρθηκε και στο θέμα της διαχείρισης των απορριμμάτων.
Δήλωσε δε με σιγουριά ότι “Θα είμαστε στον δεύτερο γύρο και θα εκλεγούμε”!
Οι εκλογές αυτές είναι ξεχωριστές από τις άλλες που διεξάγονταν παλιά, υπήρχε μια μορφή παντοδυναμίας με αποτέλεσμα το κάθε συμβούλιο πολλές φορές να δείχνει αλαζονεία, δήλωσε στην ΕΡΤ Τρίπολης ο...
Στις Εορταστικές Εκδήλωσεις για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου του 1940 στην Κόρινθο, επέλεξε να παραβρεθεί και να παρακολουθήσει ο Υποψήφιος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου κ. Δημήτρης Σαραβάκος - πρώην Νομάρχης...
Στη συνέντευξή του στο κανάλι BEST NEWS ΑΡΓΟΛΙΔΑ ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Σαραβάκος χαρακτηρίζει τη συζήτηση που είχε ο Πέτρος Τατούλης με τον Πρόεδρο του Ταμείου Δανείων και Παρακαταθηκών...